Фонд гарантування вкладів

Шановні клієнти!

ПАТ «ВЕРНУМ БАНК» є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з 16 червня 2009 року

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) гарантує кожному Вкладнику відшкодування коштів в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день прийняття рішення Національним банком України про віднесення Банку до категорії неплатоспроможних та початку процедури виведення Фондом Банку з ринку, але не більше ніж 200 000,00 грн.

Гарантії Фонду поширюються на фізичних осіб, в тому числі фізичних осіб-підприємців*
* щодо банків, що виводяться з ринку с 01.01.2017

Офіційний веб-сайт Фонду з інформацією про умови гарантування вкладів (розділ “Для вкладників”)

Основним завданням діяльності Фонду, як установи, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку, є захист прав вкладників банків і збереження довіри громадян до банківської системи країни в цілому. Однією із функцій Фонду відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» є підвищення рівня фінансової грамотності населення.

Повідомляємо, що в рамках реалізації інформаційної політики Фонду та забезпечення організації проведення роз’яснювальної роботи серед громадськості, Фондом підготовлено інформаційні брошури (Інформаційна брошура Фонду «Гарантування вкладів фізичних осіб в Україні» та Інформаційна брошура Фонду «Питання та відповіді про гарантування вкладів фізичних осіб»), які були створені з метою поширення серед громадськості (вкладників та потенційних вкладників) інформації про гарантії заощаджень в банках-учасниках Фонду.

А також, Фондом виготовлено цілий ряд короткометражних відеороликів про систему гарантування вкладів фізичних осіб під назвою: «Про систему гарантування вкладів», «Дії вкладника у випадку віднесення банку до категорії неплатоспроможних», «Вмів заробляти, вмій зберігати», «Гарантія сімейних заощаджень», «Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб» та «Депозитний договір без таємниць», які були створені з метою поширення серед громадськості (вкладників та потенційних вкладників) інформації про гарантії заощаджень в банках-учасниках Фонду, підвищення рівня довіри вкладників до банків, стимулювання залучення коштів у банківський сектор України та забезпечення фінансової стабільності держави. Відеоролики Ви можете переглянути на офіційному каналі Фонду на Youtube.

На офіційній сторінці Фонду в мережі Інтернет у розділі «Фінансова просвіта» у вільному доступі розміщено «Освітній курс з фінансової грамотності ФГВФО» (http://www.fg.gov.ua/fin-prosvita). Цей освітній курс був розроблений за підтримки експертів Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) і складається з двох модулів. Завдання першого модуля «Банківські продукти та послуги» – пояснити як працює фінансова система та банки зокрема. Пройшовши цей модуль, Ви ознайомитесь з перевагами обслуговування у банках, видами банківських рахунків та процедурою їх відкриття, юридичними правами та обов’язками споживачів банківських послуг. Другий модуль курсу присвячений системі гарантування вкладів фізичних осіб. Ознайомившись з ним, Ви дізнаєтесь, які вклади відшкодовуються Фондом, зрозумієте, які кроки необхідно зробити для того, щоб отримати гарантоване відшкодування коштів за вкладом у випадку, якщо банк стане неплатоспроможним. Матеріали курсу містять посилання на тексти відповідних статей законів та пояснення використаних у матеріалах термінів.

Додаткову інформацію Ви можете отримати за телефоном Гарячої лінії Фонду:

Тел.:  ГАРЯЧА ЛІНІЯ 0-800-308-108

Поштова адреса Фонду: 01032, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 17

Офіційний сайт: www.fg.gov.ua

E-mail: fgvfo@fg.gov.ua

Копія свідоцтва учасника Фонду
Довідка про систему гарантування вкладів фізичних осіб
Закон України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб від 23.02.2012 № 4452-VI
Рішення адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 27 від 21.08.2012 «Про збільшення розміру відшкодування коштів за вкладами»
Інформаційна брошура Фонду «Гарантування вкладів фізичних осіб в Україні»
Інформаційна брошура Фонду «Питання та відповіді про гарантування вкладів фізичних осіб»
«Освітній курс з фінансової грамотності ФГВФО». Модуль перший: «Банківські продукти та послуги»
«Освітній курс з фінансової грамотності ФГВФО». Модуль другий: «Система гарантування вкладів фізичних осіб»